AKE AİLESİNE YENİ KATILAN DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZ,

Geleceğimizi şekillendirecek yeni neslin üyeleri olan sizler üniversite yaşantısına ilk adımınızı attınız. Türkiye’nin en köklü Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandığınız için sizleri yürekten tebrik ediyoruz.

Tüm bölüm öğretim üyeleri ve elemanları olarak amacımız, sizlerin yaratıcı, sorumluluk alabilen ve çözüm üretebilen bireyler olarak yetişmenizi sağlamak, en üstün akademik standartlarda eğitim almanız ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız için çalışmak, karşılaşabileceğiniz zorluklarla ilgili her zaman yanınızda olmaktır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olmanın ruhunu ve gururunu her zaman taşıyarak önümüzdeki dört yılı başarıyla geçirmenizi dileriz. Gayemiz, birlikte geçireceğimiz üniversite yaşantınızın gerek akademik gerek sosyal açıdan en ideal şekilde sürmesi ve mezuniyet coşkusuyla sona ermesidir. Bu dört yıllık dönemde hedeflerinize ulaşacağınıza ve derslerinizin yanı sıra üniversitemizin sizlere sunduğu sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif olanaklardan yararlanacağınıza yürekten inanıyoruz. Yepyeni deneyimler kazanacağınız bu zorlu ve keyifli yolda sizlerle birlikte yürümekten mutluluk duyuyoruz.

Bölümümüz adına sizi sevgiyle kucaklıyor, aramıza hoş geldiniz diyorum.

Prof. Dr. Ufuk Özdağ

Bölüm Başkanı