Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programı’na başvuran öğrencilerin dikkatine... (tıklayınız)

1- Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programına başvuran öğrencilerin 23 Eylül 2020 Çarşamba günü 09:00 da bölüm web sayfasında (www.ake.hacettepe.edu.tr) ilan edilecek olan Zoom linkine bağlanmaları gerekmektedir. Bağlantıdan sonra adaylar önce bekleme odasına (waiting room), ardından da ana oturuma alınacaktır.

2- Adayların, oturum başlayınca kendilerine verilecek bir yönerge çerçevesinde 250-300 kelimelik bir metin yazmaları istenecektir.

3- Oturum 09:00-09:40 arasında yapılacak ve adaylar yazdıkları metni dosya adında kendi ad soyadları yazılı PDF formatında şeklinde ake.hacettepe@gmail.com adresine göndereceklerdir. (Örnek: Ali_Yılmaz.pdf)

4- Adaylar, 23 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 10:00’dan itibaren açılacak ve bölüm web sayfasında duyurulacak yeni Zoom linki üzerinden soyadı sırasına göre mülakata alınacaktır. Adayların soyadı sırasına göre sınava alınacakları olası saat aralıkları bölüm web sayfasında duyurulacaktır.

5- Mülakat sınavına alınan adayların Sınava Giriş Belgesini kamera üzerinden göstermeleri istenecektir.

6- Adaylar, bu süreçte yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili olarak 0-312-2978500 nolu AKE Bölüm telefonu ile bağlantı kurarak yardım isteyebilirler.

NOT: Sınav çevrimiçi yapılacağı ve oturumların görüntü-ses kaydı alınacağından aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız:

Çalışan ve video konferans için yeterli hıza sahip bir internet bağlantınız olduğundan emin olunuz.

Sınavlar Zoom yazılımı üzerinden yapılacağı için, Zoom yazılımının bilgisayarınıza yüklü olduğundan emin olunuz. Yazılımı www.zoom.us adresi üzerinden indirebilirsiniz.

Mikrofon ve kameranızın çalışır durumda olduğundan emin olunuz. Sınav süresince kamera ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir.