Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Doktora Programı’na başvuran adayların dikkatine (tıklayınız)...

Sınav, 23 Eylül 2020 Çarşamba günü yazılı, 24 Eylül 2020 Perşembe günü mülakat olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Doktora Giriş Yazılı Sınavı, 23 Eylül 2020 Çarşamba günü 09:30-12:30 saatleri arasında HÜ, Edebiyat Fakültesi, Beytepe Kampüsü’nde, B8/204 nolu derslikte (AKE bölüm dersliği) yapılacaktır.

Adayların sınava girebilmek için Başvuru Belgesi ve resmi kimlik belgelerini (TC Kimlik Belgesi, Sürücü Belgesi, Geçerli Pasaport) bulundurmaları gerekmektedir.

Adaylar, gerekli sosyal mesafe kuralları gözetilerek sınav salonuna yerleştirilecektir.

Adaylar, yazılı sınava girmeden önce gerekli hijyenik maske ve diğer sağlık önlemlerini almakla yükümlüdür.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Doktora Giriş Mülakat Sınavı, 24 Eylül 2020 Perşembe günü 10:00’dan itibaren çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Mülakat sınavına girebilmek için adayların AKE Bölümü web sayfasında (www.ake.hacettepe.edu.tr) ilan edilecek olan Zoom linkine bağlanmaları gerekmektedir. Bağlantıdan sonra adaylar önce bekleme odasına (waiting room), ardından da ana oturuma alınacaktır.

Adayların soyadı sırasına göre sınava alınacakları olası saat aralıkları bölüm web sayfasında duyurulacaktır.

Adaylar, bu süreçte yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili olarak 0-312-2978500 nolu AKE Bölüm telefonu ile bağlantı kurarak yardım isteyebilirler.

NOT: Sınav çevrimiçi yapılacağı ve oturumların görüntü-ses kaydı alınacağından aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız:

Çalışan ve video konferans için yeterli hıza sahip bir internet bağlantınız olduğundan emin olunuz.

Sınavlar Zoom yazılımı üzerinden yapılacağı için, Zoom yazılımının bilgisayarınıza yüklü olduğundan emin olunuz. Yazılımı www.zoom.us adresi üzerinden indirebilirsiniz.

Mikrofon ve kameranızın çalışır durumda olduğundan emin olunuz. Sınav süresince kamera ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir.